تبلیغات
شکوفه بارون
فروش فوق العاده ست پالتو و تونیک زمستانه پـرنــدست پالتو زمستانه ی پـرنــد با طراحی فوق العاده شیک و مطابق جدیدترین مد روز. کیفیت دوخت این پالتو در سطح عالی میباشد و پارچه ی دوخت آن به رنگ خاکستری تیره و از بهترین پارچه ی فوتر میباشد. سایز این پالتو برای همه ی خانم هایی که در سایز 36 تا 42 می باشند قابل استفاده است.پالتوی زمستانه پـرنــد به همراه یک سنجاق سینه و تونیک رایگان به عنوان هدیه برای شما ارسال می شود. ارسال به تمامی نقاط کشور.

قیمت: 88000 تومان

گفتگوی مفصل با سلطان احساس، مجید خراطها - بخش اول

تاریخ : شنبه 16 شهریور 1392


به بهانه ی انتخاب مجید خراطها به عنوان احساسی ترین خواننده

خراطها در بخش اول گفتگو با ما بیان می کند:
علاقه مندی من به موسیقی از کودکی بوده | ما 4برادر و یک خواهر هستیم که همه مان دستی بر موسیقی داریم | پتانسیلی که برای شعر گفتن و آهنگ سازی به کار میرود زیاد است اما به هدر می رود | اگر نوع کار کردن من شکل بازاری به خود بگیرد آن روز روز شکست من است | من شرایطی مثل کما را تجربه کرده ام 

گفتگوی مفصل با سلطان احساس، مجید خراطها - بخش اول

  شکوفه بارون | نژلا پیکان: طرفدارانش به او لقب سلطان احساس داده اند.با اینکه خودش نمیداند سر و کله این لقب از کجا پیدا شده اما آن را لطف هوادارانش میداند. طرفداران دو آتیشه ای که همه جوره برای خواننده محبوبشان مرام میگذارند. مجید خراطها بعد از چندین سال فعالیت در عرصه موسیقی به جرگه خوانندگان مجاز پیوست. آلبوم این خواننده ی جوان و مستعد با نام «دیگه میرم» اسفند ماه سال گذشته وارد بازار موسیقی شد. اگر چه زمان و پخش مناسبی نداشت اما  بازخوردهای این آلبوم چندان کم هم نبود.
  در طول مصاحبه با اعتماد به نفس حرف میزند و میداند چه چیزی را کجا بگوید. میگوید چون برنامه ریزی بلند مدت دارد، میداند که در سی سال آینده هم میخواهد چه کند. برنامه ی این روزهایش این است که پر رنگ تر باشد. البته این حضور پررنگ قرار نیست با کنسرت های این خواننده همرا باشد. تصمیم خراطها این است که با تک آهنگ هایش با هواداران در ارتباط باشد. گفتگوی مفصل من با این خواننده ی احساسی را از دست ندهید.

 - موسیقی در خون من است
  علاقه مندی من به موسیقی از کودکی بوده و من این را از لطف خدا و خوانواده ام میدانم. موسیقی در خانواده ی ما همیشه ساری و جاری بوده و من هم از بدو تولد با آن آشنا شدم. تقریبا همه ی اعضای خانواده ی من ساز میزنند و با موسیقی آشنا هستند. طبق آن چیزهایی که من شنیده ام و خودم هم تا حدودی به یاد دارم و البته تصاویری هم هست، من از سه سالگی، با اینکه هنوز نمیتوانستم به خوبی صحبت کنم، ملودیکا میزدم و چون گوشم از بچگی موسیقی های مختلفی را شنیده بود و در همان سنین هم با ریتم آشنایی پیدا کردم. موسیقی باید در خون یک نفر باشد. احساس میکنم در وجود من از بچگی ریتم بوده و موسیقی و نت را میشناختم.

 - خانواده ی هنرمند
  همه ی خانواده ام دستی بر هنر و از جمله موسیقی دارند و ساز میزنند. شاید من هم این هنر را از آنها به ارث برده باشم. خانواده ی پدری ام سازهای بادی می نوازند و خود پدرم هم نوازنده ی نی هستند. عمویم هم همینطور. در خانواده ی مادری ام نیز سازهای سنتی مثل تار، سه تار، تنبور و دف مینوازند. ما 4برادر و یک خواهر هستیم که همه مان به موسیقی علاقه داریم و ساز هم میزنیم. برادرم، دکتر سعید، علاوه بر تدریس سواد هنری و جامعه شناسی هنر در دانشگاه، ساز هم می سازند و تنبور، دف و پیانو هم می نوازند. برادر دیگرم، وحید، که معرف اهل هنر است و صدای زیبایش را به شخصه خیلی دوست دارم، ضمن خوانندگی، سنتور و پیانو هم می نوازد. برادر بزرگم مسعود هم ساز ضرب می نوازد. خودم از هر کدام از این سازها یک مقدار یاد  گرفته ام و تقریبا همه شان را در یک سطح می زنم. آشنایی اولیه با سازهای سنتی بود و در ابتدا تنبور می زدم. بعد هم تار و سه تار را یاد گرفتم و پس از آن سراغ ساز های کوبه ای رفتم و در نهایت هم پیانو، گیتار، ارگ و ویولون را آموختم و بیشتر درگیر سازهای کلاسیک شدم.

 - بازار سرد آلبوم ها
  حس میکنم این روزها یک مقدار بازار آلبوم ها سرد شده است. به نظرم پتانسیلی که برای شعر گفتن و بعد ا آن آهنگ سازی و تنظیم وجود دارد زیاد است ولی به هدر میرود. در این بین روال قانونی مجوز اهم زمان زیادی می برد و همه ی اینها باعث  میشود تا به اصطلاح از داغ بودن یک کار کاسته شود. من سعی می کنم ترانه هایی که میگویم به روز باشد. مثلا الان به مسائل  و آسیب های اجتماعی  فکر میکنم و برای آنها برنامه ریزی میکنم ولی تا کار را شروع کنم و به انتها برسانم ممکن است به یکسال آینده برسد. روال مجوز هم از آنجایی که تقاضا زیاد است عقب می افتد ضمن اینکه شرکت های پخش کننده هم به دلایل مختلف از جمله تحریم ها که بر کارشان تاثیر گذاشته، نمیتوانند به درستی حق مطلب را ادا کنند. این همه زحمت چه از طرف هنرمند و نوازنده ها و چه مسئولین کشیده میشود ولی در نهایت کار ضعیف پخش می شود. به این دلیل من فکر می کنم بیشتر خواننده ها به سمت تک ترک دادن روی آورده اند تا روند کاری شان یک مقدار سرع تر طی شود. البته در روال کاری من همزمان با تک ترک هایی که منتشر میشود کارهای آلبوم هم انجام میشود. سعس میکنم اگر قرار است تک ترکی هم منتشر کنم، نسبت به موضوعی باشد که حس کنم بیانش لازم است و باید آن محتوا را انتقال دهم. هدفم فقط در عرصه ی حضور  داشتن و حفظ مخاطب نیست. اگر نوع کار کردن من شکل بازاری به خود بگیرد، آن روز روز شکست من است. در واقع من نمیخواهم مخاطبان را نگه دارم برای اینکه از قبال آنها امرار معاش کنم یا معروف شوم. تلاش میکنم که اقشار زیادی را به سمت خودم بکشانم.

- زبان گویای مردم هستم
  من به نوعی زبان گویای مردم هستم تا شاید بتوانم یکسری از حرفها که به گوش مردم نمیرسد را بیان کنم. مثلا کسی که در حالت کما قرار دارد و نمیتواند صحبت کند، من این شرایط را تجربه کردم و میدانم که آن لحظه خیلی دوست داری حرف هایت را بزنی ولی نمی توانی. آن فرد با ما صحبت میکند چون قلبش همرا ما میزند و نفس میکشد. به همین دلیل من سعی میکنم زبان گویای او باشم. یا مثلا یک فرد کارتن خواب که مسائل او به خوبی درک نمیشود و صدای او را کسی نمی شنود، ولی من می توانم برای خفه نشدن صدای او، زبان گویایش باشم.

 - میخواهم کتاب هایم را چاپ کنم
  به نظر من شعر و موسیقیدر فضای پیرامونی ما همواره موجو است و مهم این است که ما دریافت کننده ی خوبی باشیم و بتوانیم این دریافت ها را به درستی به کار بگیریم. این روزها به شدت دریافتم قوی تر شده و تقریبا بالاتر از سرعت تایپ کردنم شعر می گویم و همچنین این نوید را به مخاطبانم می دهم که قرار است به زودی شاهد کارهایی متفاوت و خاصی از من باشند. بعلاوه اکنون مشغول داستان نویسی و ترانه سرایی هستم و تلاشم بر این است که کتا داستان های کوتاه و ترانه هایم را در زمینه ی موسیقی کمی گسترده تر کنم و در حال ساخت ساز و نوشتن قطعاتی هستم تا در صورت امکان آنها را به ثبت برسانم.

- خانواده ی من هم دغدغه های اجتماعی دارند
  تلاشم این است که دغدغه های اجتماعی ام را از طریق کارهایی که ارائه میکنم به گوش مردم  و مخاطبانم برسانم. بخشی از این موضوع به تربیت و فرهنگ خانوادگی من بر می گردد. ما اصالتا طوری زندگی نکردیم که همسایه مان درد بکشد و ما بی دغدغه به زندگی خودمان ادامه دهیم. برادر بزرگ من، دکتر سعید خراطها، مردم شناس است و تخصص و دغدغه ی اساسی او آسیب های اجتماعی است و مقالات و یادداشت های زیادی هم در این ارتباط دارد. توجه ویژه ی من هم به مسائل و مشکلات اجتماعی، که بعضا از آن انتقاد هم میشود مثل طلاق، کارتن خوابی، اعتیاد و مشکلات جدی جامعه است و متاسفانه بعضی انتقادهایی هم که میشود سازنده نیست. چون اگر اینطور باشد من حتما به آنها دقت میکنم. ما نمی توانیم مثل گوینده ی اخبار که می گوید در فلان منطقه سیل آمده برخورد کنیم. چون او فقط راوی است. من هم اگر موضوعی را در داستان شعری ام روایت میکنم به این دلیل است که احساس مسئولیت میکنم و فکر میکنم از این طریق می توانم حرفم را بزنم. اگر ایم موضوعات را در قالب یک متن بنویسم و منتشر کنم شاید کسی به آن خیلی دقت نکند. یا اگر آن را به صورت کتاب منتشر کنم شاید کسی آن را نخرد. ولی من میخواهم قشری که شاید توجهی به این مسائل ندارد را متوجه کنم.

 - احساسی خواندن
  در موسیقی، هم از لحاظ علمی و تخصصی و هم از منظر عمومی، باید به یکسری المان ها پایبند بود و از قواعدی پیروی کرد. این موضوع درباره ی هر نوع موسیقی صدق میکند. برای مثال موسیقی نشاط آور، قواهد خودش را دارد و موسیقی احساسی هم آکوردهای خودش را داراست. در این میان روان شناسی آکورد، رنگ موسیقی ما را مشخص میکند که یکی از المان هایی است که تاثیر زیادی در شناخت انواع موسیقی دارد. سعی می کنم این موارد را در موسیقی که خودم کار می کنم رعایت کنم. و روی جزئیات دقیق هستم. تلاش می کنم ملودی هایی که می سازم نوستالژی را به همراه داشته باشد تا شاید یاد آور دلتنگی های قدیمی باشد. بحث ترانه هم که بسیار مهم است و به نظرم ملودی و آهنگ باید روی ترانه ساخته شود. گاهی اوقات که ترانه را فرد دیگری می گوید و آهنگساز هم بدون اطلاع داشتن از منظور واقعی او آهنگسازی میکند و فرد دیگری هم تنظیم میکند، آن حس و حال عمیق را حس نمیکنیم. به همین دلیل من معمولا برای ترانه ای که خودم می گویم ملودی هم می سازم. البته شابد این انتقاد وارد باشد که وقتی من همه ی کار را خودم انجام می دهم، از خلاقیتم کم میشود. به همین دلیل با دوستان دیگر هم همکاری می کنم اما باز هم فعالیت آنها کاملا زیر نظر خودم هست تا آن حس و حالی که مد نظرم هست در کار جاری باشد.

 - چه کسی گفت سلطان!؟
 نمی دانم لقب «سلطان احساس» که طرفدارانم به من می گیند از کجا آمده. تنها چیزی که یادم می آید این است که 7-6سال پیش که من قطعه س «خدانگهدار» را خوانده بودم و در سایت های مختلف پخش شده بود، خیلی از سایت ها از این لقب استفاده کرده بودند و این موضوع ادامه پیدا کرد. به هر حال این لطف دوستان و طرفداران است.

 - پتانسیلی که جدی گرفته نمی شود
 هر کدام از ما به نحوی از موسیقی و قابلیت هایی که دارد استفاده می کنیم. به اعتقاد من، ما پتانسیل های بالایی در موسیقی مان داریم و این هم به دلیل داشتن دستگاه ها و گوشه های زیادی است که در موسیقی ما وجود دارد. خیلی از کشورهای دنیا از همین پشتوانه ی قوی ما الهام می گیرند و کار جدید انجام می دهند اما به دلیل عدم شناخت دقیق از این پشتوانه، ما از موسیقی ای که انها از خودمان گرفته اند استفاده می کنیم. ما در موسیقی سنتی مان بسیار پربار هستیم و می توانیم از یک سری ویژگی های آن در موسیقی پاپ هم استفاده کنیم.

 - خودم موجم! نه سوار بر آن
  شاید خیلی ها بگویند در عرصه ی شعر یا موسیقی هر از گاهی موجی به راه می افتد و خواننده ها هم از این موج پیروی می کنند. من روی موج سوار نیستم، من همان موجم. سعی می کنم خودم جریان ساز باشم. دوست ندارم سوار بر موج بیایم و از امکانات آن استفاده کنم. تلاطم موج را به جان میخرم. سعی می کنم دل به دریا بزنم و با تمام سختی ها و مشکلات روبرو شوم. همیشه اصرار به این شیوه کار کردن داشتم. تا جایی که دیگر از انتقادهایی که به سبک کاری من شد، اکنون دیگر خبری نیست. در ابتدا که من کار می کردم آلبوم من را شاید کسی به رسمیت قبول نداشت چون می گفتند غمگین است. اما تا هر نوع موسیقی جا بیفتد و مردم آنرا بپذیرند زمان می برد و باید صبر کرد. حرف حق همیشه تلخ است و من هم چون روی یکسری حقایق مانور می دادم، کارم تلخ به نظر می رسید.

به نقل از ماهنامه ترانه ماه
منتظر بخش دوم این گفت و گو باشید.


برچسب ها: گفتگوی مفصل با سلطان احساس، مجید خراطها، گفتگوی مفصل با مجید خراطها، گفتگو با مجید خراطها خواننده، مصاحبه با مجید خراطها،

دسته : مصاحبه و گفتگو، | بازدید ها : بار

نام شما: tinder dating site
سایت شما: http://t.co/5nNuu4WOps
در تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397 11:20 ب.ظ

Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!

Thanks

نام شما: top 10 health affiliate programs
سایت شما: http://hds-gesund-kochen.de/great-tips-on-internet-affiliate-marketing/
در تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397 03:58 ب.ظ

Howdy! I'm at work browsing your blog from my new apple iphone!

Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your
posts! Keep up the superb work!

نام شما: best anti hair loss products
سایت شما: http://bogema.anapacenter.info/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=cyhehula
در تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397 03:03 ب.ظ

What's up to every one, the contents present at this web page are truly awesome for people
experience, well, keep up the good work fellows.

نام شما: hair loss prevention tablets
سایت شما: http://fkniga.ru/forum/index.php?PAGE_NAME=profile_view&UID=50021
در تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397 04:35 ق.ظ

Hello to every body, it's my first visit of this web site; this blog carries remarkable and in fact fine data for readers.

نام شما: health fitness affiliate programs
سایت شما: http://bbs.mifo.hk/home.php?mod=space&uid=803359&do=profile&from=space
در تاریخ : سه شنبه 24 مهر 1397 10:42 ق.ظ

For most up-to-date news you have to go to see internet and on internet I found this website as
a finest site for hottest updates.

نام شما: health fitness affiliate programs
سایت شما: http://www.yogabank.co.kr/chack/2202575
در تاریخ : سه شنبه 24 مهر 1397 09:06 ق.ظ

If you desire to improve your familiarity only keep visiting this website and be updated with the most recent information posted here.

نام شما: natural health affiliate programs
سایت شما: https://sinistergaming.com/member.php?u=5602-DonteSnx48
در تاریخ : سه شنبه 24 مهر 1397 07:27 ق.ظ

Can I simply just say what a relief to find
a person that actually knows what they're talking about on the internet.

You definitely realize how to bring a problem to light and make it important.
More people really need to read this and understand this side of the story.
It's surprising you're not more popular since you surely have the gift.

نام شما: health and fitness affiliate programs
سایت شما: http://www.thefootballarena.createbb.com/member.php?action=profile&uid=102896
در تاریخ : سه شنبه 24 مهر 1397 02:55 ق.ظ

My coder is trying to convince me to move to
.net from PHP. I have always disliked the
idea because of the expenses. But he's tryiong none the less.
I've been using Movable-type on several websites for
about a year and am anxious about switching to another platform.
I have heard great things about blogengine.net. Is there a way I
can transfer all my wordpress posts into it?
Any kind of help would be greatly appreciated!

نام شما: health Affiliate programs
سایت شما: http://ackdb.co.kr/board_LGVL32/2683
در تاریخ : سه شنبه 24 مهر 1397 01:37 ق.ظ

Hi! Would you mind if I share your blog with
my facebook group? There's a lot of folks that I think would really enjoy
your content. Please let me know. Cheers

نام شما: roubámos
سایت شما: http://news.minibollywood.com/user.php?login=melinajae
در تاریخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 06:32 ب.ظ

you are truly a excellent webmaster. The website loading pace
is incredible. It sort of feels that you are doing any distinctive trick.
In addition, The contents are masterpiece. you've done a excellent
job in this topic!

نام شما: gute diätpillen
سایت شما: https://www.ordspill.no/user/profile/basic/?userid=175828
در تاریخ : دوشنبه 16 مهر 1397 02:00 ب.ظ

When someone writes an article he/she keeps the image of a user in his/her
mind that how a user can know it. So that's why this
piece of writing is outstdanding. Thanks!

نام شما: minecraft
سایت شما: http://tinyurl.com/y77atb5m
در تاریخ : دوشنبه 16 مهر 1397 08:47 ق.ظ

Howdy! Quick question that's totally off topic. Do you know how to make
your site mobile friendly? My site looks weird when browsing from my iphone4.
I'm trying to find a template or plugin that might be able
to correct this issue. If you have any recommendations, please share.
Many thanks!

نام شما: minecraft
سایت شما: http://bit.ly/2PdyKMP
در تاریخ : یکشنبه 15 مهر 1397 11:58 ق.ظ

There's definately a great deal to know about this issue.

I really like all the points you've made.

نام شما: welche abnehmpillen helfen
سایت شما: https://mynikonlife.com.au/cristopher5179
در تاریخ : شنبه 14 مهر 1397 03:28 ب.ظ

Wow that was strange. I just wrote an really long comment but after I clicked submit
my comment didn't show up. Grrrr... well I'm not writing
all that over again. Regardless, just wanted to say superb blog!

نام شما: minecraft
سایت شما: http://monst.unokun.com/minecraft849890
در تاریخ : جمعه 13 مهر 1397 11:03 ب.ظ

Hey! Someone in my Facebook group shared this website with us
so I came to check it out. I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to my
followers! Outstanding blog and wonderful style and design.

نام شما: minecraft
سایت شما: http://goo.gl/yceCpT
در تاریخ : پنجشنبه 12 مهر 1397 07:28 ب.ظ

Hi, i feel that i noticed you visited my weblog so i got here to go back the
desire?.I'm trying to to find things to improve my
website!I assume its good enough to use a few of your concepts!!

نام شما: schnell abnehmen tabletten online shop
سایت شما: https://www.Allyoulike.me/user/Daniella71Y/
در تاریخ : پنجشنبه 12 مهر 1397 02:30 ق.ظ

My developer is trying to persuade me to move to .net
from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses.
But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on a variety of websites for about a year and am concerned about switching to another platform.

I have heard good things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?

Any kind of help would be really appreciated!

نام شما: bonus de casas de apostas
سایت شما: http://bbs.chinatibetnews.com/home.php?mod=space&uid=21668&do=profile
در تاریخ : جمعه 6 مهر 1397 06:23 ب.ظ

Hello! I know this is somewhat off topic but I was wondering which
blog platform are you using for this site? I'm getting
tired of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at alternatives for another platform.

I would be fantastic if you could point me in the direction of a
good platform.

نام شما: merge mp3
سایت شما: https://jeffereystoller31.wordpress.com/2018/09/25/3-methods-to-change-bitrate-on-mp3-recordsdata/
در تاریخ : جمعه 6 مهر 1397 01:46 ق.ظ

Hi, Neat post. There is an issue together with your site in web explorer, may check this?

IE nonetheless is the marketplace chief and a huge part of other folks will pass
over your great writing because of this problem.

نام شما: mp3 merger
سایت شما: http://annettagoodfellow.wikidot.com/blog:2
در تاریخ : پنجشنبه 5 مهر 1397 11:05 ب.ظ

Good article. I definitely love this website. Keep writing!

نام شما: merge mp3
سایت شما: https://myspace.com/chanasam4417298
در تاریخ : پنجشنبه 5 مهر 1397 10:43 ب.ظ

Thanks for ones marvelous posting! I quite enjoyed reading
it, you are a great author. I will ensure that I bookmark your blog and definitely will
come back sometime soon. I want to encourage you to ultimately continue your great
writing, have a nice evening!

نام شما: mp3 merger
سایت شما: https://tajswank09061947.hatenablog.com/entry/2018/08/05/124830
در تاریخ : پنجشنبه 5 مهر 1397 09:30 ب.ظ

I love what you guys are up too. Such clever work and coverage!
Keep up the fantastic works guys I've incorporated
you guys to blogroll.

نام شما: merge mp3
سایت شما: https://gusgaskin7976722.wordpress.com/2018/09/25/basic-question-about-mp4-to-mp3-changing-and-getting-rid-of-duplicate-mp3s/
در تاریخ : پنجشنبه 5 مهر 1397 07:37 ب.ظ

What's up, after reading this amazing post i am also happy to share
my experience here with colleagues.

نام شما: mp3 merge
سایت شما: https://forums.adobe.com/people/lavinaagn129731
در تاریخ : پنجشنبه 5 مهر 1397 07:13 ب.ظ

I'm gone to tell my little brother, that he should also go to see
this webpage on regular basis to take updated
from hottest news.

نام شما: merge mp3
سایت شما: http://nonabarlee09.wapgem.com/index/__xtblog_entry/11764738-chicken-coaching-and-hand-rearing?__xtblog_block_id=1
در تاریخ : پنجشنبه 5 مهر 1397 05:43 ب.ظ

Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this article and the rest of the website is also really good.

نام شما: test
سایت شما: https://trevor20z328.wordpress.com/2018/09/20/neoteck-hdmi-audio-extractor-hdmi-to-optical-spdif/
در تاریخ : پنجشنبه 5 مهر 1397 02:55 ب.ظ

Thank you, I have just been searching for information about this subject
for ages and yours is the greatest I have found out so far.
However, what concerning the conclusion? Are you positive
in regards to the supply?

نام شما: mp3 merger
سایت شما: https://forums.adobe.com/people/traciesantoro29
در تاریخ : پنجشنبه 5 مهر 1397 08:44 ق.ظ

I appreciate, cause I found exactly what I was looking for.
You've ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day.
Bye

نام شما: test
سایت شما: http://qgrshari41569.wikidot.com/blog:2
در تاریخ : پنجشنبه 5 مهر 1397 04:52 ق.ظ

Do you have a spam problem on this site; I also am
a blogger, and I was wondering your situation; we have developed some nice procedures
and we are looking to trade techniques with others, be sure to shoot
me an email if interested.

نام شما: test
سایت شما: https://woodrowzerangue58.wordpress.com/
در تاریخ : پنجشنبه 5 مهر 1397 04:34 ق.ظ

Wow, this post is fastidious, my sister is analyzing such things, so I am going to let
know her.

نام شما: test
سایت شما: https://shastaharrell20.hatenadiary.com/entry/2018/09/18/130542
در تاریخ : چهارشنبه 4 مهر 1397 08:04 ب.ظ

There's definately a great deal to learn about this subject.
I love all the points you've made.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30