تبلیغات
شکوفه بارون
فروش فوق العاده ست پالتو و تونیک زمستانه پـرنــدست پالتو زمستانه ی پـرنــد با طراحی فوق العاده شیک و مطابق جدیدترین مد روز. کیفیت دوخت این پالتو در سطح عالی میباشد و پارچه ی دوخت آن به رنگ خاکستری تیره و از بهترین پارچه ی فوتر میباشد. سایز این پالتو برای همه ی خانم هایی که در سایز 36 تا 42 می باشند قابل استفاده است.پالتوی زمستانه پـرنــد به همراه یک سنجاق سینه و تونیک رایگان به عنوان هدیه برای شما ارسال می شود. ارسال به تمامی نقاط کشور.

قیمت: 88000 تومان

نیلوفر لاری پور: شادمهر از گذشته فرار میکند

تاریخ : شنبه 14 مرداد 1391


نیلوفر لاری پور: شادمهر از گذشته فرار میکند


 • بگذارید از ابتدا شروع كنیم،آشنایی شما باشادمهر از كجاشروع شد؟

عید سال  77بود.درخیابان جمهوری راه می رفتم كه از یك مغازه نوار فروشی،صدای موسیقی ای به گوشم خورد كه خیلی به نظرم جالب آمد.رفتم داخل و از فروشنده درمورد صاحب این اثر پرسیدم. به من گفتند این آلبوم"بهارمن" نام دارد و كار شادمهر عقیلی است.من آن موقع،شادمهر را نمی شناختم و از آنجایی كه جنس موسیقی اش رادوست داشتم،نوار را خریدم.همان سال آهنگ "معبود"راكه خود شادمهر خوانده بود وآهنگ من بهارم تو زمین" با صدای خشایار اعتمادی وآهنگسازی شادمهر منتشرشد. به این ترتیب  آهنگساز و خواننده جوانی به نام شادمهر عقیلی در ذهن من ثبت شد.آن سال از طرف بنیاد جانبازان پیشنهادی برای ساخت یك نماهنگ درمورد جانبازان به دست ما رسیده بود كه شعر آن را آقای سهیل محمودی گفته بودند ومن هم فیلمنامه كلیپ را نوشته بودم و برای اهنگسازی كار ، من شادمهر را به دوستان معرفی كردم.از آنجایی كه دوستان با شادمهر آشنایی نداشتند از من خواستند  با او تماس بگیرم و برای این كار دعوت به همكاری كنم.من هم باشادمهر تماس گرفتم و قرار گذاشتیم و در نهایت شادمهر ، این اهنگ راساخت . روزی كه برای توافق نهایی همراه با تمام عوامل باشادمهر جلسه ای داشتیم،حرف از ترانه سرایی من به میان امد و شادمهر پیشنهاد سرایش ترانه ای راداد كه باكلمه "مسافر" آغاز شود. همان شب كه به خانه امدم این شعر راگفتم و فردای ان روز برایش خواندم. شادمهر ان اوایل می گفت این شعر را به قدری دوست دارم كه فكر می كنم، هر آهنگی برایش بسازم خراب می شود.به هرحال یك روز، شادمهر با من تماس گرفت و گفت كه برای ترانه مسافر آهنگ ساخته و این شروع همكاری ما با هم محسوب می شود.

 

 • شادمهر از همان اول هم،همه كارهایش را خودش انجام می داد؟

بله از همان ابتدا هم شادمهر آهنگسازی و تنظیم تمام اهنگ هایش را خودش انجام می داد.البته ناگفته نماند كه در آلبوم مسافر"بهروز صفاریان"هم دركنار شادمهر حضور داشت و در ساخت برخی از آهنگ ها به اوكمك می كرد.

 

 • قبل ازاینكه باشادمهر كاركنید به عنوان یك ترانه سرای حرفه ای مطرح بودید؟

نه،قبل از آن در گروه كودك رادیو اشعار محاوره ای برای گروه كودك می نوشتم و چند ترانه هم برای نمایش های رادیویی گفته بودم.اما اولین كارحرفه ای كه در زمینه ترانه سرایی داشتم،سال71 بود كه ترانه ای برای بیژن خاوری سرودم.

 

 • مسافر ازابتدا قرار بود آلبوم شود؟

از ابتدا اصلا قرار نبود مسافر آلبوم شود چون واقعا فكرش راهم نمی كردیم كه این قدر از این كار استقبال شود.از طرفی،آن زمان اغلب ترانه ها درمورد طبیعت یا مادر و پدر بود و یا به نوعی ترانه را به مناسبت های مختلف ربط می دادند.به هرحال قرار بود، مسافر به عنوان یك تك تراك و برای تلویزیون ساخته شود اما همان روزها بود كه شادمهر با شركتی به نام "پیغام سحر"آشناشد كه آنها از شادمهر خواستند یك آلبوم تولید كند.من هم در این راه به عنوان مشاور در كنار شادمهر بودم.درآلبوم مسافر،من چهار ترانه داشتم ، سه ترانه سهیل محمودی ویك ترانه هم متعلق به فرید احمدی بود.

 

 • چراشادمهر شما را به عنوان مشاور اولین آلبومش انتخاب كرد؟

شاید به این دلیل كه اولین ترانه ای كه به شكل جدی اجرا كرد را از من گرفته بود . ازطرفی من وشادمهر هم سن و سال بودیم و این طبیعی بود كه شادمهر با من راحت تر از مثلا  آقای سهیل محمودی كه چند سال از او بزرگتر بود كاركند.

 

 • پس چطورشدكه تصمیم به رفتن گرفت؟

من زیاد در جریان دلیل رفتن شادمهر نیستم ونمی دانم دلیل اصلی رفتن او چه بود.

 

 • به من اجازه بدهید كه این حرف را باور نكنم،به هرحال شما یكی از نزدیك ترین آدمها به شادمهر بودید!

واقعا نمی دانم كه چه شد كه یك باره شادمهر تصمیم گرفت از ایران مهاجرت كند،البته بعضی اوقات به شوخی می گفت كه هفته آینده از ایران می روم اما فقط در حد شوخی بود. یا عضی اوقات از فرودگاه به من زنگ می زد ومی گفت :دارم از ایران می روم اما وقتی صدای گوینده فرودگاه را می شنیدم متوجه می شدم كه شوخی می كند.نمی دانم چه اتفاقی برایش افتاد كه یك باره همه چیز جدی شد. به هرحال وقتی باهم صحبت می كردیم خیلی روی موضوع رفتن تاكید می كرد.

 

 • وبالاخره هم رفت...

بله.روزی كه شادمهر رفت، من اورا ندیدم.در آن روزها در مدرسه تدریس می كردم و طبیعتا وقتی سر كلاس می رفتم، تلفن همراهم خاموش بود.وقتی از كلاس بیرون آمدم و تلفنم را روشن كردم، مادرم با من تماس گرفت و گفت سریع با شادمهر تماس بگیر.وقتی با او تماس گرفتم و ماجرا را پرسیدم گفت كه فرودگاه است و چند ساعت دیگر از ایران می رود! من باز هم باور نكردم و فكر كردم مثل همیشه شوخی می كند،اما شادمهر خیلی جدی گفت كه"این بار دیگر شوخی نیست و تاچند ساعت بعد ایران را به مقصد كانادا ترك خواهم كرد"وقتی به او گفتم كه برای خداحافظی به فرودگاه می ایم،خیلی با تحكم به من گفت كه:"نه، نمی خواهم بیای..."

 

 • چرا؟

نمی دانم ،شادمهر همیشه یك جوری از خاطره ها وگذشته اش فرار می كند و وقتی درمورد گذشته با او صحبت شود،عصبی می شود.آخرین باری كه باهم صحبت كردیم، من درمورد مسائلی كه در گذشته اتفاق افتاده بود،صحبت كردم وخیلی واضح بود كه با این صحبت ها عصبی می شود.

 

 • برای رفتن از طرف كمپانی های خارجی پیشنهاد داشت؟

طبیعتا از یك جایی حمایت می شد كه رفت،چون هیچ آدم عاقلی بدون پشتوانه ، كاری نخواهد كرد.زمانی شادمهر با دفتر"پیغام سحر"كار می كرد،این دفتر همان جایی بود كه دفتر آاقای كیمیایی هم بود(آن زمان خانم آتشین همسر آقای كیمیایی بود) از طرفی رفتن شادمهر ازایران مقارن شد با ایامی كه همسر آقای كیمیایی هم از ایران رفتند و برای ما كه اطراف شادمهر بودیم،این شائبه به وجود آمد كه رفتن این دو ، باهم در ارتباط است و رفتن این دو در یك بازه زمانی از طرف یك كمپانی یا یك شخص خاص حمایت می شده.

 

 • نگفتید كه شادمهر برای چه رفت؟

ببینید، شادمهر هیچ وقت از شرایط راضی نبود.همین الان هم از شرایط رضایت ندارد.

 

 • خوب الان نباید هم از شرایط راضی باشد.به هرحال وقتی درایران بود تك ستاره بود اما الان شرایط برای او كاملا متفاوت است.

اما هنوز هم در كارهایش مورد توجه است.چند روز پیش داشتم تعداد دانلود آخرین كار شادمهر را دراینترنت می دیدم .باتوجه به اینكه آهنگ از هرنظر كار ضعیفی بود تعداد زیادی دانلود داشت.

 

 • اگرشادمهر درایران می ماند از لحاظ حرفه ای وموقعیت برای او بهترنبود؟

متاسفانه شادمهر یك مشكل بزرگ داشت وآن هم این بود كه روابط عمومی قوی نداشت ونمی توانست خوب با دیگران برخورد كند.شما اگر آلبوم هایی كه او در ایران  تهیه كرده را نگاه كنید،می بینید فهرست آدم هایی كه با او كار كرده اند،مرتب تغییر كرده،اما تنها كسی كه شادمهر به نوعی به او اعتماد داشت من بودم و در تمام آلبوم ها اسم من هست این لطف شادمهر به من بود.اگر شادمهر در ایران می ماند و برخورد بادیگران رایاد می گرفت می توانست موفق باشد.شادمهر همیشه در موضعی بود كه دیگران را باور نداشت و فكر می كرد دیگران در فكر سوءاستفاده از او  هستند.

 

 • پس از طرف ارشاد تحت فشار نبود؟

شاید خیلی مسائل وجود داشته كه من از آنها بی خبرم،به هر حال مجوز برگزاری كنسرت به او داده نمی شد و از طرفی آلبوم"آدم وحوا"برای گرفتن مجوز وضعیت روشنی نداشت.شاید دراین شرایط،او به این فكر افتاد كه رفتن برای او بهتر از ماندن در ایران است.اما من تقریبا مطمئن هستم كه شادمهر به قصد رفتن نرفت.این موضوع دركلیپ های اولی كه او در خارج از كشور ساخته هم واضح است كه سعی كرده باهوش زیادی كلیپ ها را بسازد تا اگر برگشت،بتواند آن را انكار كند.البته درمورد كنسرت باید بگویم اگر شادمهر كمی روابط عمومی اش بهتر بود،می توانست مجوز اجرا هم دریافت كند اما تا خبر مجوز نگرفتن برای اجرا را می شنید عصبانی می شد و اصلا به فكر راه حلی برای این موضوع نبود.البته خیلی ها از كنارشادمهر رشد كردند و بعدا به او  پشت كردند.

 

 • مثل؟

مثلا یك آدمی مثل عرشیا آمد وآلبوم اولش را باشادمهر كاركرد واز اسم شادمهر برای پیشرفت خودش استفاده كرد بعدها به گوش ما رسید كه ایشان بایكی از مراكز دولتی تماس گرفته وگفته بود كه شادمهر،مسافر را برای شاه خوانده است وچطور به او اجازه فعالیت می دهید؟و این در حالی بود كه من ترانه مسافر را  در مورد خودم گفته بودم.

 

 • وقتی كه بالاخره ازایران رفت،چطور به این نتیجه رسید كه برای همیشه بماند؟

فكر كنم از زمانی كه به آمریكا رفت،دیگر مطمئن شده بود كه به ایران باز نخواهد گشت.

 

 • فكر می كنید شادمهر هنوز هم از بهترین هاست؟

بله،فكر می كنم شادمهر نسبت به آدم هایی كه آن طرف آب كار می كنند یكی از بهترین هاست...

 

 • اگرشادمهر امروز در ایران بود و بین یگانه ها وصادقی ها واین همه خواننده زیر زمینی كار می كرد،بازهم نفر اول بود؟

بله،محسن یگانه خودش هم قبول دارد كه مثل شادمهر می خواند.این واقعا برای من جالب است كه ما شرایطی را فراهم می اوریم كه شادمهر به فكر مهاجرت بیافتد وآدم های شبیه به شادمهر را برجسته می كنیم.

 

 • مثال هم می زنید؟

خیلی ها اینگونه هستند،مثل حمید عسكری،رامین بی باك، محسن یگانه و... البته همه این ها كه گفتم بعضا كارهایشان را هم دوست دارم.مثلا من واقعا اشعار محسن یگانه را دوست دارم وچون در عین سادگی به شدت حسی است یا ملودی های عسكری را دوست دارم.اما نمی شود انكار كرد كه همه این ها از شادمهر شدن و ادای شادمهر را دراوردن به اینجا رسیدند.فكر می كنم هنوز هم شادمهر یك سر و گردن نسبت به آدم هایی كه در ایران كار می كنند بالاتر است.

 

 • شادمهر راهی برای بازگشت به ایران برای خودش باقی گذاشته است؟

هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.وقتی یك كسی مثل فریدون خارج  از كشور كاركرده بود كلیپش را همه دیده بودند به ایران می آید وكار میكند وخیلی هم مورد توجه قرار می گیرد، همه چیز بستگی به این دارد كه چه اتفاقی بیفتد.این مشكل بزرگ ما در ایران است كه هیچ وقت نمی دانیم فردا چه اتفاقی خواهد افتاد .فكر می كنم همه آدمهایی كه آن طرف آب دارند كار می كنند به برگشتن فكر می كنند.شماهرچه قدر هم سوپر استار باشید اگر دركشور خودتان باشید از شرایط بیشتر راضی خواهید بود.شادمهر آدمی نبود كه بخواهد ازایران برود،او به شدت به مادرش وابسته بود و مادرش برایش خیلی مهم بود اما شرایط اینطور رقم خورد.

 

داستان سفر

 • سودای رفتن ازهمان موقع هم در شادمهر بود یا به تدریج به فكر رفتن افتاد؟

نه اتفاقا شادمهر از اینكه داشت در ایران كار می كرد خیلی هم خوشحال بود.چون خیلی خوب داشت كار می كرد و پول خوبی هم در می آورد.بعد از استقبال فوق العاده ای هم كه از"مسافر"به وجود آمد پیشنهادهای زیادی برای آهنگسازی به دست شادمهر می رسید و دركنار استودیوهای مختلف روزی دو- سه بار نوازندگی می كرد و رقم خوبی هم از این راه به دست می آورد.در همان دوران طرفداران زیادی داشت و یكی از مشهورترین هنرمندان ایرانی بود.الان هم تعداد طرفداران شادمهر كم نیست و هنگامی كه او اهنگ خوبی هم نمی خواند از او طرفداری می كنند.به هرحال شادمهر زمانی كه در ایران بود همه چیز داشت و از همه چیز راضی بود.

 

 • پس شادمهر جوگیرشد ورفت؟

نمی شود گفت جوگیر شد.شادمهر حتی زمانی هم كه از ایران خارج شد قصد نداشت برای همیشه آنجا بماند و صراحتا می گفت كه برخواهم گشت.اما خب وقتی آدم در شرایطی قرار می گیرد كه از انجام خیلی از كارها محروم میشود،تصمیم هایی می گیرد كه شاید منطقی هم نباشد.وقتی كه پرپرواز ساخته می شد شادمهر به قصه آن می خندید كه چرا یك خواننده به موفقیت شخصیتی كه درآن فیلم وجود داشت باید با آن موقعیت خوب تصمیم به مهاجرت بگیرد اما درنهایت خودش تصمیم به مهاجرت گرفت.

 

 • بعداز مهاجرت هم با شادمهر همكاری داشتید؟

قبل از اینكه شادمهر از ایران برود من چندكار دست شادمهر داشتم كه بعد از رفتنش آن هارا ساخت و منتشركرد.فال قهوه،آدم فروش و... ازاین قبیل كارها بود.البته دو بند اول آدم فروش برای من بود ودو بند دیگرش را فرزاد حسنی نوشته بود.

 

 • پس چرااین همكاری ادامه پیدا نكرد؟

مشكل ما از ترانه"آغوش"آغاز شد.دو بند اولین این ترانه متعلق به شخص دیگری بود و فقط ترجیع بند آن را من نوشته بودم.وقتی در مورد این ترانه با هم صحبت كردیم به او گفتم نباید این كار را با شعر من انجام می دادی و حداقل اگر می خواستی این كار را انجام دهی باید به من می گفتی!دراین فاصله خیلی ها برای شادمهر از طریق ایمیل شعر می فرستادند و شادمهر هم ازهمان اشعار استفاده می كرد و خیلی وقت ها هم شعرها را بالا و پایین می كرد.ترانه سراها هم به عشق اینكه شادمهر كارهایشان را می خواند نسبت به این موضوع اعتراضی نداشتند.

 

 • واین قطع رابطه ادامه دار بود یا آشتی كردید؟

بعد از مدتی یكی از ترانه سراهایش با من تماس گرفت و گفت كه این شماره شادمهر است و از تو خواسته كه با او تماس بگیری.من با اوتماس گرفتم و چندشب پشت سر هم باهم صحبت كردیم.حتی به من برای سرودن ترانه جدید هم پیشنهاد داد اما به یك باره این تماسها قطع شد.بعد از چندماه یك آقایی با من تماس گرفتند و گفتند من مدیر برنامه شادمهر هستم و به من گفته اند برای گرفتن شعر با شما تماس بگیرم كه این موضوع واقعا به من برخورد و برای من واقعا سنگین بود.

 

 • درجریان ازدواج شادمهر بودید؟

بله،اتفاقا خیلی هم دراین مورد خندیدم.فكر می كنم حدود سه سال پیش بود كه شادمهر گفت كه با یك دختر آمریكایی آشنا شده است و قصد دارند باهم ازدواج كنند.من به شوخی بهش گفتم كه برای اقامتت داری این كار را می كنی اما گقت كه واقعا دوستش دارم.

 

 • زمانی كه در ایران بود حرفی برای ازدواج بین شما رد و بدل نشد؟

مردم خیلی این تفكر را داشتند كه شادمهر با دختری كه اشعارش را می گوید ازدواج كرده است.این شایعات وجود داشت اما هیچ وقت این بحث ها بین ما نبود شاید یكی از دلایلی هم كه باعث شد مارابطه كاری قوی داشته باشیم همین بود چون اگر رابطه ای خارج از كار بین ما وجود داشت شاید خیلی زود به مشكل بر میخوردم.جالب است بدانید كه در فیلمنامه پرپرواز اسم دختر رو به روی شادمهر هم نیلوفر بود كه با پا فشاری من این اسم تغییر كرد.


منبع: هفته نامه یکشنبه ، شماره 41


برچسب ها: گفتگوی جنجالی، فرار شادمهر، درباره شادمهر، ترانه سرای شادمهر، آلبوم طرفدار،

دسته : مصاحبه و گفتگو، | بازدید ها : بار

نام شما: manicure
سایت شما: http://ohnihebooks4u.mihanblog.com/post/642
در تاریخ : چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 05:54 ب.ظ

Appreciate this post. Let me try it out.

نام شما: BHW
سایت شما: http://2pm-persian-ho-ttest.mihanblog.com/post/866
در تاریخ : جمعه 25 فروردین 1396 05:22 ق.ظ

excellent points altogether, you just gained a new reader.

What might you recommend about your submit that you simply
made some days ago? Any positive?

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر